Акваріумні інтернет групи, чи варто довіряти?

Вітаю. Наскільки ви довіряєте інтернету? Це форум, коментарі чи відгуки? Адже ви коли не знаєте відповіді, починаєте читати інформацію в інтернеті. Потім, заплутавшись у всьому, намагаєтеся знайти відповіді на форумах акваріумістів та групах. Та й там… як правило, облом.

Зараз поговоримо про акваріумні групи Вконтакте. Фейсбук те саме.

Написати статтю спонукало те, що мене скрізь там заклювали з приводу статті рибка півник.Їх аргумент один – ти дурень, тому що дурень, і не має рибки жити в 2-х літрах. Мої пояснення про те, що всі, хто професійно займається (розвідники, оптовики, продавці) цією рибкою, тримають її як я пишу – Акваріум для півника. Але для них це не є аргументом. Тому що їх багато і спрацьовує стадний інстинкт.

Горбатого могила виправить – російське прислів’я. Ну, я не збираюся виправляти. А для людей, котрі вміють читати, напишу. Я, можливо, не писав би і цю статтю. Але в групах, як правило, чути крики – та що ви, та як ви так можете містити рибку, неправильно все.

Дитяча радість з рибками

Що інтернет – смітник, все далі і більше в цьому переконуюся. До речі, з 2014 року автора немає у жодних соціальних групах. І зараз ніякі коментарі не пише. Для чого з кимось гавкатись і показувати що ти щось краще знаєш? Навіть акваріумний форум, і там виддалився. Саме через цю причину. Інтернет – це збірка всіх знань. Інформація є про все. Такі перші ілюзії має людина, яка познайомилася з інтернетом. Але що далі в ліс, то більше дров. Я назву 3 причини, чому акваріумні інтернет-групи смітник і щоб щось знайти, потрібно досить багато перегортати і мати хоч якусь базу в потрібному питанні. Для новачка вони точно шкідливі. За основу візьму поведінку груп з акваріумістики, з якими мені довелося зіткнутися.

Причини, чому шкідливо слухати групи (форуми) в інтернеті:

Причина 1. Рівень знань там практично низький

Читайте книги

Отже, те, що в групах з акваріумістики виступають дилетанти – перевірено мною неодноразово. Форум та сама картина. Кожна людина хоче здаватися краще і довести всім у групі, що вона не така, якою є. Зазвичай, пов’язані з низькою самооцінкою. Спочатку люди запитують і в групах, і в реальному житті, як облаштований акваріум. Їм розповідають переважно продавці, як і що відбувається.

Як правило, продавці розповідають не всю істину, а лише ту, що їм вигідна. Ось потім ті люди, у яких один акваріум, які наслухалися трьох продавців, формують свою думку про акваріуми. І починають усіх навчати. І доволі агресивно. Іноді здається, що люди тільки тим і займаються, що вчать інших людей, як правильно доглядати за акваріумом і як підбирати і запускати. Але тільки в них досвід малий, і думати вони не хочуть.

Міфи

Я вам розповім про міфи, які ходили раніше. Міф 1 – Дискуси та рослини не сумісні. Міф 2 – від подачі у воду вуглекислоти помруть рибки. Введіть у гугл та побачите результати. Але років 8 тому такі міфи були дуже популярними і захищалися на всіх форумах та у всіх гуртах “знавцями”. Зараз існує дуже багато міфів, розказані вони продавцями і підхоплені в групах. Міф 1 – в акваріумі не можна використовувати корали. Другий міф – на 1 самця півня потрібно 3-4 самки. Міф 3 – капніть засіб за доглядом акваріума і все пройде.

Кількість міфів я можу продовжувати до безкінечності. «Земля має межі, людська дурість безмежна», — писав Гюстав Флобер. Це зводило його з розуму. Мене теж іноді зводить з розуму, що люди, у яких у житті був один акваріум, розповідають про те, що вони навіть до ладу не бачили. І при цьому хамськи. Ще один факт – там не потрібно бути добрим фахівцем, головне бути своєю людиною. Групи, якщо їх не веде серйозна організація, створюються не фахівцями, а простими хлопцями, які мало знають про предмет, про який розповідають. Вони як продавці – головне вміти “втюхати”, а не знати, що і як воно насправді. Для мене вони схожі на людину, яка вгорі на фотографії. Ну що взяти з дитини? Якби не їхнє хамство, до того ж агресивне.

Причина 2. Нікаких нюансів ніхто не розповідає

Тонкощі акваріумістики. Ніхто не розповідає тонкощів. Жодної технології ви в інтернеті не знайдете (наприклад, спробуйте скачати схему деталей тумбочки під акваріум). Причина? Я гадаю, ви самі здогадаєтеся. Тож професіонали там не сидять. Точніше не так. У них теж ейфорія від інтернету спочатку є, але коли вони розуміють, куди потрапили, вони перестають писати в групах і на форумах. А сенс? Можете запитати – а чому на цьому сайті розповідається?

Причина – я навчився відчувати акваріум, чути та бачити його. У мене пристойний досвід. Якщо брати обслуговування акваріумов в Києві – тисячі виїздів до акваріумів у других людей. Навіть якщо все розповім, це зовсім не означає, що ви станете фахівцем в акваріумі. Та цього й не потрібно. Якщо після моїх статей вас не зможуть “розвести”, то моя праця не в порожнечу. І якщо я можу розповідати, що сам знаю, то в акваріумних інтернет-групах Вконтакте займаються пророкуванням і зовсім не думають і не розуміють, що відбувається в акваріумі.

Причина 3. Форум і хамство

Ось такий рівень картинок зрозуміли більшості Вконтакте

Хто не стикався з хамством у групах Вконтакті? Думаю всі. Там репутацію втрачати не бояться. Люди можуть будь що сказати. Потім зареєструють другий нік і все наново. Після них хоч трава не зростатиме. У цих групах з’являються кілька найактивніших облікових записів, за якими інші всі бездумно повторюють. І їм все одно, що критикувати. Була б людина, а стаття знайдеться. Здається Берія. У групах готові розірвати тверезомислячу людину, яка реально дивиться на речі і називає їх своїми іменами, бо не вписується в їхню психологію стада.

Висновок по групам акваріумів?

  1. Групи Вконтакте дійсно смітник і витрачати час там особисто мені немає сенсу
  2. Консультації там дають навмання, адже все одно відповідальності з них ніякої, і пишуть там люди, які переказують продавців чи гугл.
  3. Продажів із групи Вконтакте практично немає і тому займатися нею немає великого резону
  4. Брати участь у суперечці з іншими людьми в групах – марна трата часу. Якщо людина не хоче чути, вона й не почує.
  5. Доводити щось неосвіченим людям нема рації. Адже якщо я знаю, що воно так є, а більшість вважає по-іншому, то більшість не готова прийняти інформацію. Але від того факт залишається фактом, і більшість на нього не впливає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *