Бізнес ідея розведення акваріумних рибок

Як створити бізнес розведення акваріумних рибок

Здається все дуже просто. Купили акваріуми, поставили в приміщенні, запустили рибок, і рахуєте гроші. Але це на перший погляд розведення акваріумних рибок просте. Ми самі її запустили і закрили. І тут усе пояснюватимемо, як рахувати, і що виходить.

Перше, що потрібно знати, що розведення акваріумних рибок дуже трудомістке і енерговитратне заняття. Тут головне слово ДУЖЕ. Якщо ми трудомісткість змогли зменшити, то з енерговитратами ми не можемо. Ми не знаємо як дешево отримати температуру взимку в акваріумах +24, коли на вулиці -40. Ми купуємо газ та електрику, і на цьому етапі нам стає не вигідно. Може, у когось безкоштовні дрова, своє приміщення, сонячна електростанція. А ще краще державне приміщення, за яке не платите. Тоді так, можна розводити і акваріумну рибку. Або ви живете у селі, де зарплата в 200 доларів вважається межею мрій. Тоді бізнес може у вас вийде.

Бізнес на розведені живородящих рибок

Ми розводили й інших рибок, але саме на живородячих рибках виходить найпростіше підприємство для перевірки схеми. Данька, барбус, півень, цихліди – у нас так само іноді розводяться, якщо у нас з’являється бажання з ними гратись.
Трудозатрати зменшуються такими пунктами:

  1. Протока води. До кожного акваріуму підведено каналізація та водопостачання. До того ж проведено так, що ми відкриваємо один краник і у всіх акваріумах відбувається підміна.
  2. Один самп на кілька акваріумів. Ми його не запустили, але якби запустили, то його чистили б раз на рік влітку.
  3. Сітки, в яких міститься маточник. Так, кожну самку ловити, погана справа. Усіх посадили і забули.
  4. Великі обсяги акваріумів. У маленьких кажуть, що можна розводити. Але ми говоримо про зменшення трудовитрат. Об’єми в 150-450 літрів мають бути.
  5. Правильна технологія перестановок сіток, коли ми вибираємо рибку не в мальці, а у віці 1-2 місяці

Мабуть, це все, на чому можна зменшувати час догляду за акваріумами. Варіант що посадити в травник, і самі накидають не підходить через маленький вихлоп і дуже довго потім ловитимете рибок. Варіант, що виловлювати кожну вагітну рибку так само не підходить. Якщо маточник 1000 штук, то потрібно буде на цю роботу найняти окрему людину.

Розведення акваріумних рибок, з чого почати

Спочатку рахуємо витрати на розводню. Все, що мені доводилося чути, що менше двох тонн взагалі не вигідно запускати. Я вважаю що мінімум має бути 2 особи та від 10 тонн води.

Реальні результати по розведенню живородок

Отже, минуло літо, на зиму опалювати господарство не вигідно. Ми зачинилися. До того ж ціни у нас на рибку копійчані. Але результат у нас з’явився, і якщо ви спочатку відкриєте розводню, у вас буде приблизно такий самий. Відразу скажемо, що з вашим рівнем та експериментами ефективність вдасться підняти. В нас просто проба.

Види рибок в сітці і кількість Результат з перших 30 днів Результат з другого збору за 40 днів
Моллі (4 самця 17 самок) + меченосці (червоний 1 самка і чорний 2 самки) Моллі чорна 122

Меченосець 34 чер+17 чорн

Моллі 137

Меченосця убрали на другий раз

Пецилія жовта (7 самців 14 самок) 160 шт 32

Загальна кількість маточника: 34 самок 11 самців .Отримали за 500 мальків за 70 днів. Або, 6,3 малька в місяць. Цифра стартова, і це можна сказати мінімум який ви отримаєте точно. І врахуйте, свою технологію на практиці будете відпрацьовувати рік. Тому, коли починаєте, краще майте ще додаткове джерело доходу.

До речі, рибку витягли з сіток через 70 днів “замурзану”. Відхід рибок був у нормі, але рибка виявилася як “потесана”. Відновлювати треба. Це, швидше за все, пов’язано з тим, що розміри сіток у нас маленькі.

Ще зауваження – на кожну породу свій сачок. Не через болячки, які не виявляються майже, а через те, що рибка “кочує” так між акваріумами. І тару так само для вилову на кожен акваріум своя.

Далі, з червоною пецілією попалися моллі. Пецилька взагалі не зросла. Рибці 2-3 місяці, а розмір і 1 см. немає. Тому краще розділяти їх за видами. Тоді пецилія жовта, яка жила повністю окремо розмір малька до 3 см. Гуппі, які з ними були, розкид за розміром 0,8-3 см. Так що рибку краще кожну розмістити окремо.

Купівля акваріумної розводні

Тут під Києвом продавали акваріумну розводню. 50 тон води. Є постійні замовлення. Ну і 6000 у.е. Сума мала для такої розводні. Але, я не купив. Чому? Приміщення в оренді. Яка б вона не була, коли скажуть вам зїхати, це капець. Я не знаю, що дешевше. Все перевезти, чи се викинути. Ну і саму оренду платити… не весело. Далі, акваріуми майже вся масса з ПВХ. Саме так, корита. Теоретично, вони дуже грамотні по розмірам. Практично, майже всі течуть по тихеньку. Або будуть текти. Не надійні. Далі вони не зручні. Все потрібно було перероблювати. Ну, і те, що були замовники, не значать що вони будуть далі.

Гуппі брали мікс по 12 центів за штуку. Кількість 10 000 штук в місяць. Ну, розводня дасть їх 10 000. 1200 у.е. за місяць. А скільки над ними потрібно повозитись, щоб таку кількість отримати? Оренда, зарплата помічнику, та інші постійні витрати, це 800 доларів за місяць. От залишається, що заробите ви 400 у.е. І за них вам потрібно прожити, розвивати бізнес, і молитись, щоб нічого не сталось. Тому, я відмовився. Хоча досить прискіпливо розглядав цей варіант. Так, розводню я планую запустити. Але зовсім на інших умавах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *