Обслуговування акваріума

Що таке обслуговування акваріума

Обслуживание аквариумаУ вас є акваріум, але немає бажання його доглядати. Або часу. Ось тоді варто подумати про послугу обслуговування акваріумів. Відразу потрібно розділити її на 2 частини: чищення акваріумів та сервіс, і відрізняються як разовий ремонт автомобіля та постійне сервісне обслуговування. Якщо ви поставили акваріум, то краще на наш погляд замовляти сервісну послугу. Чи не разову, а саме сервіс. А сервіс підібрати досить важко. Адже 80% людей у будь-якій сфері – це випадкові люди, і лише 20% реальні фахівці. Ми можемо лише порекомендувати майстрів з обслуговування акваріума у Києві. В решті міст вам потрібно буде шукати їх самим.

Як вибрати сервісну компанію з обслуговування акваріумів

Досить складне питання. Якщо ми спеціалісти своєї справи, то вибрати інших фахівців нам просто. Рибалка рибалку бачить здалеку. Але краще перевірити рівень фахівця заздалегідь. Головне, він не повинен погоджуватися на все поспіль. Він має доводити свою правоту. Якщо ви візьмете безмовних хлопчиків, то отримаєте відповідний результат. Наведемо кілька прикладів, як перевірити фахівця.

Акваріум juwel

У вас акваріум ювель 240 літрів, і ви хочете у ньому тримати 10 астронотусів. Все рідне, ніякого обладнання зайвого нема. Нормальний фахівець скаже: 10 астронотусів на такий обсяг багато. Оптимально 6 шт. Друге, рідний фільтр ювелю повна нісенітниця, і потрібно доставити зовнішній або нормальний внутрішній фільтр. І лише тоді він погодиться взяти акваріум на обслуговування. Якщо погоджуються на таку нісенітницю – відмовляйтеся.

Акваріум акваскейп

Розміри акваріума 120*30*80 см. Останній параметр висота акваріума. Ви в ньому хочете зробити акваскейп і що б доглядали його. Будь-який фахівець скаже, що у таких параметрах акваскейп неможливий. Він надто вузький, і надто високий. Можна зробити акваріум із живими рослинами, але не акваскейп.

Консультація акваріумів

Взагалі, це досить прості випадки, але одразу допоможе відсіяти “випадкових” людей у бізнесі, які прийшли лише за грошима. Більш складно, це коли у вас, наприклад, не ростуть рослини, і ви не знаєте причини. Є десятки варіантів, чому вони можуть рости. І треба викликати майстра, щоб він знайшов причини. І таких досить мало. Або у вас все заросло водоростями. Що робити? Викликати і слухати, у кого найкраща консультація. І порада, платіть за консультацію. Фахівці безкоштовно їздити не будуть.

Який буває сервіс обслуговування акваріума

Як ми писали, до вас може прийти людина, яка просто почистить акваріум, і сервіс, який візьме на себе відповідальність. Ми проти чищення акваріума. Причина – немає гарантій за результат. Якщо візьмемо в Україні сайт кабанчик, то там і сантехнік, і шофер, і військовий, який має акваріум дешево почистить і ваш. Адже багато людей думають, якщо я маю акваріум вдома, то я зможу і в інших чистити. Але акваріуми бувають різними. І в багатьох випадках вони можуть занапастити.

Згадав випадок. На фірму прийшла людина, яка має десяток акваріумів, і займається ними 20 років. Через місяць роботи він сказав, що йому ще треба вчитися та вчитися. Навіть з таким досвідом на сервісі дещо складніше, ніж здавалося на перший погляд. Адже дійсно, людина зациклюється на одному типі та рівні акваріума, а в житті їх набагато більше.

Що таке сервіс? Логічно, що він включати повинен у собі планові виїзди. Сервісна фірма чи досвідчений майстер має сам визначити графік. І він має відповідати за результат. Це означає, що на будь-які проблеми він приїжджає швидко і вирішує власним коштом. Звичайно, це простіше зробити фірмі і краще домовлятися з нею. Але не у всіх містах вони є. Плюс, зробіть щоб корми і хімія були включені у вартість. Якщо хороші фахівці, то дешевими кормами вони ніколи вас не забезпечать. Адже потім доведеться частіше їздити та вирішувати проблеми з акваріумом (за власний рахунок). Це їм дорожче. На відміну від разових майстрів, які зможуть продати вам дешевий корм, а потім зароблятимуть на додаткових виїздах.

Чи варто брати гарантійне обслуговування акваріумів, де буде гарантія на рибок? Думаю ні. Як правило, страховка коштує дорожче, ніж якщо купувати без неї. Тому в довгій перспективі воно не виправдане.

І ще ми не рекомендуємо брати фірму, де є різні пакети з обслуговування. Є економ, базовий, покращений та супер плюс. Або щось таке. Значить фірма сама не знає, як правильно доглядати. Вона не знає, в якому сегменті працює, і потім навички з економ варіанта перейдуть на варіант супер плюс. Адже в економічному варіанті можна прийти і в шортах, а плюс вже не вийде. Але звідки їх майстер знатиме, що треба переодягтися, коли їдеш на чистку акваріума? Має бути гідний рівень у фірми чи майстра, і він повинен працювати у своїй ніші. А не намагатися осягнути неосяжне.

Що включає сервіс обслуговування акваріума

Класичні роботи: чищення скла, підміна води, чищення декорацій та фільтрів. Отак усе просто. Прохання, не стійте у майстра над головою. Так, ви можете з ним поговорити про життя, про акваріум, про погоду та політику. Але контролювати кожен його крок не потрібно. Якщо ви перед цим зробили все правильно і вибрали саме потрібну людину. Ви можете наприкінці чистки сказати: а ось скельце тут не до кінця вимито або ж на декораціях залишилося щось. Надалі він знатиме, на що звертати увагу. А таке буде майже точно, адже акваріум до “ідеалу” ніколи не чиститься. Просто тому, що це не можливо. І кожен замовник на своє звертає увагу. Хтось на скло, хтось на час запізнення, хтось на водорості.

Які роботи робляться, всі знають, і у всіх майже ті самі. Адже на 90% робота з сервісу акваріума, це робота прибиральника, а на 10% фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *