Знаменитий бренд це хіба завжди якість? Чи реклама все змінить?
Тут стаття про наболіле. Як нас дурить реклама акваріумних препаратів. Як пояснити людям, що немає чудодійної пігулки, яку поклав, та в акваріумі немає проблем. Це казки. Хоча, куплю таку пігулку – дорого. Для акваріума основне – це фільтрація води і догляд за акваріумом.
Реклама в акваріумах
Ляпи виробників та інтернету. Особливо у кондиціонерах для акваріумної води. Бренди тямущі, але я не зрозумію, як вони можуть таке писати? Враження, що вони не лабораторії, а збори школярів любителів. Я розумію – реклама – двигун торгівлі. Але не настільки всіх тримати за дурнів. Може когось пропустив із виробників, але думаю більшість фірм ганяється за тим, що хоче почути покупець. А покупець каже – хочу нічого не робити, і щоб усе чисто було, і чим дешевше. А так не буває. Можете вірити їхній рекламі. Але мене вона вже трохи дратує, враження, що без їхніх чудо-препаратів нічого в акваріумі не відбувається нормально.
Тут лише цитати з інтернету. Нічого мною не придумано.
Juwel
Губки Juwel
“Зелена губка містить цінні бактеріальні культури, які видаляють із води нітрати і тим самим позбавляють водорості поживних речовин”. І міняти їх потрібно раз на 6 тижнів. Типу вони там збираються.
Пояснення:
НІТРАТ – це кінцева стадія азотного циклу. Воно не забирається бактеріями. Воно забирається водоростями, рослинами, підмінами води. Друге, вони продають губки з бактеріями? Вони виживають так? Спорами посипані?
Tetra
Кондиціонер EasyBalance. Це з реклами акваріумного кондиціонера для щотижневого використання. pH і КН, фосфор, важливі вітаміни, мікроелементи, мінерали – ну, здається, більшість проблем вирішує. З реклами. Але їх перли з етикетки. “достатньо надійне забезпечення аерації (за допомогою повітряного насоса) запобігає нестачі кисню”, “При постійному дозуванні та хороших умовах утримання вам необхідно тільки кожні 6 місяців змінювати 50-70%”
Пояснення:
Кінець витягу з інструкції. Що ви отримаєте за чудо-таблеткою – так спалах водоростей і плавне перетворення вашого акваріума в болотце. А якщо підміните 70% води, можете одержати всіх трупів. І все це якось…. не серйозно, акваріуми різні бувають, і всіх під один гребінець не можна. Коли йде підживлення для рослин, то там вказано точно, скільки в яких акваріумах додавати, а тут капайте і не дивіться на акваріум.
А фраза запобігає кисневому голодуванню, якщо у вас є компресор. Я не розумію. Компресор без них забезпечить воду киснем. Їхня таблеточка то навіщо?
Специалисты на аквафорумах
Розумники в інтернеті, які два дні як в темі, і вже пишуть статті. Добре, що оперувати не йдуть, бо враження, що знають більше за хірургів. Навіщо вони 6 років навчаються? Тут за 2 дні в інтернеті все можна вивчити. “Часта зміна води в акваріумі може стати причиною захворювання і навіть загибелі риб”
Пояснення:
Ну, що ж, а дискуси у вас є? А апістограми живуть? Ну навіть астронотуси гинуть. Пояснювати важко, гуппі та неони тільки. Деякі розвідники підмінюють воду щодня щонайменше раз на тиждень. Ось які вони дурні – треба було порадитись у них, воду не міняти. Що відбувається якщо тільки доливати – та нітрат нікуди не подіються з акваріума, а тільки накопичуються, і потім рибки просто задихнутися у своїх какашках. І взагалі інтернет читати шкідливо. Там таких розумників дуже багато.
ТАМИР-АКВА
“ТАМИР-АКВА” При перевірочних випробуваннях в 200 літровому акваріумі воду не змінювали 6 місяців без жодних наслідків для його мешканців. Ну і в акваріумі була благодать. Рибка виглядає суперськи, вода у них кришталево чиста, ось тільки сам хочу на такий акваріум подивитися.
Пояснення:
В акваріумі плаває 3 мечоносці, і валіснерія з ряскою. Змін жодних. Ну не може більш-менш нормально завантажений акваріум таке витримати. Буває, що пів року дійсно воду можна не міняти, але там мало риб, хороша фільтрація та певні види рослин. Так, розростеться. А досвід звичайно класний – ми перевірили, тільки фото акваріуму забули виставити
Sera
Sera toxivec – Сірка токсивек моментально видаляє амоній і нітрити, запобігаючи перетворенню нітритів у нітрати і надмірне зростання водоростей” Ну і далі фраза, що не потрібно підмінювати воду. Реклама.
Пояснення – миттєво, це раз і немає. Ну поясніть, як можна грубо кажучи какашку раз, і прибрати, полив її чимось. Друге, якщо відстати від слова миттєво. Принцип роботи наступний, ми гальмуємо розпаду отруйного нітриту, у менш отруйний нітрат. Так, звичайно, водорості при цьому менше зростатимуть, тому що нітрат легше засвоюється. А ще, збільшуючи дозу отрут у воді, виробник пише чарівні слова, ніби шепоче на вушко – і воду рідше міняти потрібно… Такого марення ще потрібно придумати написати в рекламі.
AQUAYER Альгицид+СО2
Ну, я вже 10 раз це людям пояснював. Дам пів мільйона доларів, хто розповість мені, як отримати рідкий СО2, який працює при кімнатній температурі при звичайному тиску. Реально, отримаю премію Нобеля в галузі фізики. Там здеається вже більше мільйона дають. Температура, при якій даний газ буде рідким при земному тиску – мінус 56,5 градусів Цельсія. Може в баночці така температура? Тоді на баночці має бути застережний напис – не лижіть, бо приклеїться язик. І купа відео в Тік тоці як ці баночки школярі лижуть. Але, такого немає. Бо це все казки. Хочете рідкий СО2 – ось вам і баночка, на якій написано.
Друге може він з альгіциду отримує СО2? В його альгіциді діюча речовина Пентандиаль. Формула C5H8O2. Якщо заберемо СО2, то отримаємо речовину C4H8. Циклобутан. Газ. Вибухонебезпечний. Над акваріумом не палити. Має наркотичну дію. Одним словом, в аквріумі він не створюється. Але, палити над акваріумом, і намагатися нюхати баночку я не рекомендую для перевірки справжності моїх слів.
Реклама акваріумних препаратів. Реклама двигун торгівлі. Але як і після кривих ручок “типу акваріумістів” нам доводиться її наслідки виправляти.